Zapytanie o świadkowanie – co warto wiedzieć?

Podczas ślubu parze powinni towarzyszyć świadkowie. Warto więc zastanowić się nad tym, kto zostanie dokładnie poproszony do tej roli. Jak zapytać o to, czy wybrane osoby zostaną świadkami? Zobacz porady!

para młoda

Czy zostaniesz moją świadkową | moim świadkiem?

Wybranie właściwego świadka przeznaczonego do uczestnictwa w ślubie oraz pomagającego podczas wesela ma bardzo duże znaczenie.

Najczęściej na świadka albo na świadkową wybierane są osoby najbliższe, którym się ufa i z którymi lubi się spędzać czas. Zaliczane są do nich między innymi przyjaciółki oraz przyjaciele, osoby z bliskiej rodziny.

W takim przypadku poproszenie o bycie świadkiem zwykle nie jest żadnym problemem, niemniej jednak, aby moment ten był jedyny w swoim rodzaju i na długi czas pozostał w pamięci, warto zdecydować się na uzupełnienie go o dodatkowe atrakcje.

Gdy zatem zastanawiasz się, w jaki sposób można prosić osobę o to, aby była świadkiem albo świadkową, zobacz, jakie przygotowaliśmy propozycje. Wśród nich bez problemów znajdziesz oryginalne pomysły, które sprawdzą się wtedy, gdy poszukujesz odpowiednich świadków na ślub.

Jak zapytać o świadkowanie?

Nie wiesz, jak poprosić o świadkowanie? To bardzo często pojawiająca się kwestia, ponieważ zdarza się, że wiele osób wybranych do tej właśnie roli nie jest do tego przekonanych. Często pojawia się też chęć, by zapytanie to miało bardziej uroczysty, ale też oryginalny charakter, by dzięki temu wyrazić swoje podziękowanie dla osób, które chcą zdecydować na świadkowanie.

Wobec tego dzisiaj coraz częściej zapytaniu o świadkowanie towarzyszą dodatkowe gadżety, dzięki czemu zapytanie może być w tym przypadku jeszcze ciekawsze. Gdy zastanawiasz się nad tym, jaka jest oryginalna prośba o świadkowanie, sprawdź nasze propozycje!

Prośba o świadkowanie dla świadka

Gdy wybrana została osoba, która ma mieć rolę jako świadek na ślubie, w takim przypadku warto wybrać dla niego coś wyjątkowego.

W tym przypadku ciekawym wyborem może być zdrapka, która będzie pod spodem zawierała zapytanie dotyczące świadkowania. Inną propozycją będzie kartka, w której znalazł się oryginalny oraz personalizowany tekst przeznaczony dla świadka.

Ponadto w przypadku mężczyzn często przekazuje się wtedy dodatkowe upominki, na przykład jak butelka dobrego alkoholu, jak whisky czy wódka.

Prośba o świadkowanie dla świadkowej

Gdy natomiast chodzi o prośbę o świadkowanie dla kobiety, ciekawym wyborem może być box zawierający w środku zapytanie. Po rozwiązaniu wstążki box otwiera się i ukazuje zawartość, dlatego taka prośba z pewnością będzie bardzo efektowna.

Również ciekawą propozycją przeznaczoną dla przyszłej świadkowej może być balon, dzięki któremu można poprosić ją o taką przysługę.

Podobnie jak w przypadku mężczyzn można też zdecydować się na kartkę, która będzie personalizowana. Gdy chcemy zdecydować się na podarowanie alkoholu, zwykle wybierane są wtedy wina, nalewki, likiery.

Różnego rodzaju podarunki przeznaczone do wręczenia wtedy, gdy planuje się poprosić o świadkowanie, można już teraz znaleźć w sklepach internetowych. Wtedy można również zamówić je razem z usługą personalizacji, która pozwoli na nadanie przedmiotom oryginalnego wyglądu.