Ciekawe filmy do obejrzenia cz.3

Miłość i inne używki

Już dawno nie było w kinie komedii romantycznej, ukazującej seks w tak szczególny sposób. Film opowiada nam historię Jamiego Randalla (Jake Gyllenhaal) sprzedającego viagrę oraz inne medykamenty. Pewnego dnia umawia się z Maggie Murdock (Anne Hathaway), która choruje na pierwsze stadium choroby Parkinsona. Choć ich spotkania miały mieć wyłącznie charakter seksualny, to jednak z czasem zaczyna się rodzić między nimi głębsze uczucie. Jednak choroba Maggie staje na przeszkodzie do stworzenia idealnego związku. Jest to niezwykle odważny film, w którym nie brakuje golizny oraz scen łóżkowych. Umiejętnie łączy ze sobą cechy komedii romantycznej z filmem obyczajowym. Za jego reżyserię wziął się Edward Zwick laureat nagrody Oskara za film Zakochany Szekspir. Tak dobry reżyser i doborowa obsada w osobach Jake Gyllenhaala i Anne Hathaway musiała przynieść sukces. Film potrafi rozbawić, lecz i także wzruszyć widza. Daje nam także pole do myślenia o osobach, które kochamy. Jest to bardzo dobra pozycja na randkę w kinie.

Nie opuszczaj mnie

Na początku filmu spotykamy grupę bohaterów, którzy znajdują się w pewnym angielskim internacie. Z początku nie przypuszczamy jednak, z jakich powodów znajdują się oni w tej instytucji. Prawda bywa przerażająca. Nie opuszczaj mnie to ekranizacja głośnej powieści Kazuo Ishiguro. Bohaterowie w rzeczywistości są klonami ich pierwowzorów i służą im jako dawcy organów. Film przedstawia nam to, do czego może być zdolny człowiek, chcący być idealnie zdrowym. Czy można w normalny sposób hodować części zastępcze dla społeczeństwa, aprobować morderstwo w imię wyższych celów? Ta antyutopia jest jednocześnie obrazem współczesnego obozu koncentracyjnego. Mark Romanek idealnie zekranizował powieść japońskiego pisarza. Wielkim atutem filmu jest gra aktorka. W głównych rolach zobaczyć młode angielskie gwiazdy: Keira Knightley oraz Carey Mulligan. Dodatkowymi atutami filmu są zdjęcia oraz muzyka laureatki Oskara Rachel Portman. To połączenie kilku gatunków filmowych idealnie ze sobą współgra, tworząc przejmujące dzieło. Koniecznie warto je zobaczyć.

Kino online

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się portale oferujące nam oglądanie filmów online. Rozróżniamy wśród nich te, które oferują nam filmy za darmo oraz te, które proponują nam płatny serwis VoD. Uiszczając odpowiednią kwotę w serwisie VoD mamy dostęp do danej opłaconej produkcji. Znajdują się tam zazwyczaj najnowsze produkcje. Są one dostępne w jakości High Definition. Takie portale działają na zasadzie dawnych wypożyczalni video, lecz w trybie online. Portale proponujące nam filmy za darmo, również oferują nam bardzo ciekawą kinematografię. Zdarzają się tam czasem nawet nowości. Zarabiają na swe utrzymanie i licencje filmowe dzięki reklamom. Możemy w wielu przypadkach dokonać wyboru między wersją z lektorem, a wersją z napisami. Kino online jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. W jakimś stopniu również ogranicza piractwo internetowe. Każdego dnia lub tygodnia oferta filmowa jest aktualizowana. Każdy tam znajdzie coś dla siebie, gdyż wszystkie filmy są przyporządkowane do odpowiednich kategorii.

Muzyka filmowa

W obecnych czasach muzyka zawarta w filmie na trwale jest związana z obrazem. Wiele scen nie wywarłoby na nas takiego wrażenia, gdyby nie muzyka im towarzysząca. Dla wielu osób kompozytorzy są wyznacznikiem filmu podobnie jak reżyserzy, aktorzy, scenarzyści. W historii kinematografii powstało już wiele filmów mówiących o tworzeniu muzyki. Trudno sobie wyobrazić film bez muzyki. Już w czasach kina niemego, grywano muzykę do filmów na żywo. Wielu kompozytorów jest uznawanych na równi ze światowymi gwiazdami kina. Każdy z nas kojarzy motyw muzyczny z Gwiezdnych Wojen, Władcy Pierścieni. Do najsłynniejszych kompozytorów zaliczamy takich muzyków jak: Hans Zimer, John Williams, Ennio Morricone, James Horner, Thomas Newman, Danny Elfman i wielu wielu innych. Wszelkie akademie filmowe honorują kompozytorów wręczając im nagrody za najlepszą muzykę filmową. Festiwale muzyczne z takimi gwiazdami przyciągają dziesiątki tysięcy melomanów. Przez wielu fanów, tacy kompozytorzy uznawani są na równi z wielkimi mistrzami muzyki klasycznej.

Festiwale filmowe

Każdego roku w wielu zakątkach świata odbywają się słynne festiwale filmowe. Większość Polaków zapewne kojarzy te w Cannes, Wenecji, Berlinie. W rzeczywistości w Polsce odbywa  się całkiem sporo festiwali, na których można zobaczyć nigdzie indziej niewidziane produkcje. Bardzo ciekawym jest Festiwal Filmów Kultowych w Katowicach. Można tam zobaczyć historyczne produkcje, w tym bardzo zabawne najgorsze filmy świata. Oprócz typowych festiwali filmowych, bardzo interesujące są pokazy filmów dokumentalnych, a także reklam. Można wtedy zobaczyć produkcje bardzo rzadko pokazywane w kinach. Takie festiwale czasem trwają nawet kilkanaście dni i są przy tym olbrzymią gratką dla każdego kinomana. Ponadto na stałe wpisują się jako atrakcje turystyczne i kulturalne wielu miast. Festiwale filmowe są zwykle rozplanowane na cały rok, dlatego każdy kinomaniak może sobie wybrać określony termin. Kto nigdy nie był na żadnym festiwalu niech żałuje, gdyż jest to okazja do spotkania wielu ciekawych osób, równie zakochanych w kinie.

Method Acting

Od bardzo wielu lat wielu aktorów stosuje tak zwane Method Acting. Polega ono na tym, iż aktor całkowicie utożsamia się z grana postacią. Stawia przy tym na realizm psychologiczny. Wielu aktorów, aktorek dzięki zastosowaniu tej metody, zdobyło światowe uznanie oraz najważniejsze nagrody filmowe. Jedni potrafią się głodzić do granic możliwości, inni zaś specjalnie przybierają na wadze. Ten sposób jest przez jednych mocno stosowany, natomiast inni bardzo go krytykują. Niemniej jednak każdy fan kina potrafi docenić starania aktorów, którzy decydują się często na ogromne poświecenia. Niektórzy z nich często przesądzają  i stają się dla innych członków ekipy filmowej bardzo uciążliwi. Czasem zdarzało się, że granie i utożsamianie z postacią może dla aktora stać się tragiczne. Mowa tutaj o aktorze Heath Ledgerze, którego śmierć była związana z odtwarzaniem roli Jokera w Mrocznym Rycerzu. Jednak osoby, które potrafią kontrolować metodę, osiągają wieczną sławę. Do takich aktorów zaliczamy Brando, De Niro, Day-Lewisa, Seana Penna.

The Social Network

Gdy wyszło na jaw, iż uznany reżyser David Fincher ma zamiar wyreżyserować film o twórcy Facebooka, to wiele osób uważało, iż będzie to niechybnie klapa. Ku zaskoczeniu wszystkich film opowiadający z pozoru prostą historię cały czas trzyma w napięciu. Dziś z tej aplikacji korzysta ponad 500 milionów ludzi na całym świecie. Fincher przedstawił nam same początki tworzenia portalu społecznościowego oraz wielkie kontrowersje z nim związane. Postawił na młody zespół złożony z mniej znanych aktorów. Wyjątkiem był jedynie Justin Timberlake, znany jednak bardziej jako artysta muzyki pop. Reżyser ukazuje nam głęboką psychikę Marka Zuckerberga, twórcy FB oraz osób, które pomagały mu w projekcie, a następnie zostały od niego w kontrowersyjny sposób odsunięte. Obraz ponoć był konsultowany z poruszanymi w nim realnymi postaciami. Film przez spory czas był głównym faworytem do Oskara, lecz ostatecznie zdobył 3 statuetki. Mimo wszystko jest to jeden z najlepszych filmów, który warto obejrzeć.

Nowe formy kina

Ostatnimi czasy za sprawą rozwoju technologii, powstają filmy, o których jeszcze kilka lat temu nawet byśmy nie mogli śnić. Za przykład służy Avatar i jego reżyser James Cameron, który postanowił odświeżyć i zrewolucjonizować kino trójwymiarowe. Po premierze Avatara coraz więcej kinowych produkcji tworzonych jest za pomocą technologii 3D. Większość dzisiejszych filmów animowanych powstaje w całości za pomocą programów komputerowych. Już bardzo rzadko kiedy można spotkać te, które tworzone są metodami tradycyjnymi. Czasem niektórzy twórcy kinowi dokonują rewolucji za sprawą niewielkiego nakładu środków. Takim przykładem jest Lech Majewski, który stworzył połączenie obrazu filmowego z dziełem malarskim w filmie młyn i krzyż. Wielu twórców tworzy także obrazy wykraczające poza wszelkie konwencje. Od czasu do czasu mamy do czynienia z filmami, które same w sobie grają z nami. Takie obrazy tworzy Christopher Nolan. Widz jest podatny na najnowsze rozwiązania. Jaka będzie przyszłość kina 3D? Zobaczymy za kilka lat.

Polskie komedie

Zapowiedź fascynujących premier w 2011 roku , spowodowało że z utęsknieniem czekaliśmy na przełom w polskiej kinematografii. Zapowiedziano kilka ciekawych premier. Z początkiem roku można było obejrzeć kilka ciekawych premier filmowych. Godny polecenia jest film ” Wojna żeńsko-męska”, obrazujący zmagania się dziennikarki z bezrobociem i nadwagą. Szczególnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród miłośników dobrego humoru cieszy się komedia ” Jak się pozbyć cellulitu”.Opisuje przyjaźń kobiecą , które po wielu przygodach z facetami , dochodzą do wniosku ,ze natrętny facet jest gorszy od cellulitu. Komedia warta obejrzenia. Podobną tematykę ma film ” Ciacho”, obrazujący losy młodej dziewczyny, która wpadła w poważne tarapaty. Film wart obejrzenia, chociażby na ciekawą obsadę aktorską. W roli głównej występuje Marta Żmuda-Trzebiatowska. Poza tym zobaczymy Pawła Małaszyńskiego, Cezarego Żaka czy Tomasza Kota. Obserwując zatem gusta filmowe można powiedzieć, i to z całą pewnością, że lubimy komedie polskie, które już od dawna cieszą się wśród rodaków ogromną sympatią

Godne obejrzenia filmy polskie

Godny polecenia jest film produkcji polskiej wchodzący do kin 25 marca 2011 roku pt ” Los Numeros”, opowiadający jak nieoczekiwana fortuna może skomplikować życie. W roli policjanta, który wygrywa na loterii ogromną ilość pieniędzy występuje Lesław Żurek. Obsada aktorska to miedzy innymi: Tamara Arciuch, Weronika Książkiewicz oraz Justyna Schneider. Ta ostatnia, debiutująca aktorka świetnie poradzi sobie w swojej roli.

Komedią o równie zabawnych scenach jest nieco starsza komedia obyczajowa 'Made in Poland”. Jest to opowieść o sfrustrowanym ministrancie , który radykalnie zmienia swoją spokojną naturę. Wścieka się na rzeczywistość. Nie czuje się z tym jednak dobrze, zwłaszcza że po jego stronie jest jego rodzeństwo : siostra oraz poruszający się na wózku inwalidzkim brat. Postawa rodzeństwa oraz ich chęć upodobnienia się do brata ministranta, powodują że odkrywa on złe strony agresji. W filmie tym zobaczymy takie talenty jak : Piotr Wawer, Przemysław Bluszcz czy Grzegorz Sowa. Warto nadmienić, że film ten powstał w oparciu o spektakl teatralny.