Ciekawe filmy do obejrzenia

telewizor

Sucker Punch

Film twórcy 300, Zacka Snydera zatytułowany Sucker Punch. Film opowiada o dziewczynie, umieszczonej siłą przez ojca w szpitalu psychiatrycznym, która żyje jednocześnie w alternatywnym świecie, który podobnie jak realny jest równie niebezpieczny. Ów świat jest niezwykle fantastyczny i pełen różnych postaci. Znając osobę głównego reżysera, możemy być pewni, iż film szykuje dla nas krwawą jatkę. Zack Snyder znany wcześniej z reżyserii 300 i Watchmen Strażników uwielbia przesycać swe filmy scenami walki ociekającymi krwią oraz mnóstwem efektów specjalnych. Zaskakująca jest obsada, gdyż główne role odgrywają aktorki kojarzone dotychczas z familijnymi produkcjami. Szczególnie zaskakuje osoba Vanessy Hudgens dotychczas kojarzonej wyłącznie z trylogią High School Musical. Czyżby jakaś zmiana wizerunku? Ponadto w filmie grają Emily Browning, Abbie Cornish oraz Jena Malone. Film na pewno dostarczy wszystkim mnóstwo wrażeń, gdyż Snyder dba o takie odbieranie jego obrazów.

Dzień Dobry TV

Dzień Dobry TV opowiada historię młodej pani producent lokalnych wiadomości (McAdams), szukającej skutecznego sposobu na zwiększenie oglądalności, która z każdym dniem gwałtownie spada. Decyduje się na zatrudnienie byłej, obecnie upadłej gwiazdy telewizyjnej (Harrison Ford) mającej za zadanie zwiększyć oglądalność porannych programów. Ten nowy film Rogera Mitchella, twórcy słynnego Notting Hill z Julią Roberts i Hugh Grantem, przedstawia nam kulisy amerykańskiej telewizji. Głowni bohaterowie filmu mimo swych całkowicie odmiennych charakterów muszą ze sobą współpracować, gdyż ich stacja znajduje się na samym dnie rankingu oglądalności. Jak to wychodzi? Zobaczcie Państwo sami. Niewątpliwie największym wabikiem dla widza jest doborowa obsada aktorska. Wschodząca gwiazda Hollywood Rachel McAdams jako szefowa wiadomości, legendarny Harrison Ford jako ekscentryczny, zarozumiały i niezdolny do współpracy prezenter telewizyjny, oraz wiecznie piękna i młoda Diane Keaton. Takie trio musiało zadbać o sukces tego filmu. Do tego wszystko doprawione muzyką Davida Arnolda znanego z serii o Jamesie Bondzie.

Fighter

Wydawać by się mogło, iż kręcenie kolejnego filmu o bokserze może nie zostać przychylnie przyjęte przez publikę. Jednak Fighter Davida O. Russella opowiada z pozoru prostą historię, lecz taką, która wydarzyła się naprawdę. Film opowiada losy braci Mickyego i Dickyego Wardów, którzy są bokserami. Dicky (Bale) to uzależniony od narkotyków były słynny bokser, który stacza się na samo dno, ostatecznie lądując w więzieniu. Micky (Wahlberg) to jego całkowite przeciwieństwo. Jednak młodszy z braci daje się dominować całej rodzinie, a szczególnie matce, przez co jego kariera stoi w miejscu. Ostatecznie pod wpływem swej dziewczyny postanawia całkowicie usamodzielnić i staje do walki o pas mistrza świata. Ogromną zaletą filmu jest gra aktorska. Aż 3 aktorów dostało nominacje do Oskara, z czego Christian Bale i Melisaa Leo otrzymali upragnioną statuetkę. Ta historia od zera do bohatera okraszona autentycznością znakomicie nadaje się do obejrzenia. Warto czasem zobaczyć, że wystarczą jedynie szczere chęci i odrobina szczęścia, aby zdobyć sławę i uznanie.

Justin Bieber: Never Say Never

Biograficzny dokument przedstawiający życie i twórczość obecnie najbardziej kontrowersyjnej postaci show biznesu – Justina Biebera. Ten nastolatek, który szturmem zdobył wszystkie światowe listy przebojów jest jednocześnie uwielbiany i znienawidzony przez ogólnoświatowe społeczeństwo. Film przedstawia jego życie m.in. zarabianie na życie grając na ulicy, czy stawanie się wielką gwiazdą i ikoną pop kultury. Znaczna część filmu przypomina jakby teledysk oprawiony muzyką artysty. Przepływamy po jego życiu, początkach kariery, radzeniu sobie ze sławą. Ponadto w filmie występuje kilka gwiazd zaprzyjaźnionych z artystą. Nie wiadomo, czy film powstał po to, aby ukazać życie młodego gwiazdora, czy może tylko z powodu chęci zarobienia na fankach Justina Biebera. Dokument jest dobry dla tych, którzy nic o nim nie wiedzą, lub dla tych, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej. Jeśli jesteś jego wielkim anty fanem, to zobacz jego życie. Czy warto się na niego wybrać? To pytanie pozostaje bez odpowiedzi.

127 godzin

Większość z nas nie widzi nic szczególnego w spinaniu się po górach lub podróżowaniu po pustkowiach. Tymczasem dla głównego bohatera filmu 127 godzin Arona Ralstona było to olbrzymie hobby i wielka pasja. Film opowiada jednak mniej przyjemną stronę tego przedsięwzięcia, albowiem przedstawia dramatyczne 127 godzin, jakie bohater spędził uwięziony w skalnej szczelinie. Głaz przygniatając mu rękę, uniemożliwił mu swobodne wydostanie się. Obraz prowadzi nas przez owe 127 godzin, które kończą się tragicznym happy endem? Nie byłoby w tym filmie nic dziwnego, gdyby nie został on nakręcony na kanwie prawdziwych wydarzeń. Aron Ralston samemu przeżył te wszystkie wydarzenia i napisał o tym książkę, za której ekranizację wziął się brytyjski reżyser Danny Boyle, nagrodzony w 2008 roku Oskarem za film Slumdog. Milioner z ulicy. Główna rola została powierzona obiecującemu  aktorowi młodego pokolenia Jamesowi Franco. Film warto zobaczyć choćby ze względu na przekonanie się, do czego jest zdolny człowiek, aby mógł przeżyć.

Jeden komentarz

  1. Sucker Punch – mega film. Ciekawie ujęta historia a sceny walki robią super wrażnie. Do tego polecam na dobrych głośnikach bo muza też jest super w tym filmie. Oczywiście nie jest to film z głębokim przesłaniem ale czysta rozrywka 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.